Mozaikowo

MOZAIKOWO  –  realizacja 2011-2012

Przebudowa mieszkania na warszawskich Bielanach na potrzeby rodziny z dwójka dzieci. Pierwotny układ pomieszczeń nie był funkcjonalny, więc na etapie zmian lokatorskich zdecydowaliśmy się na daleko idące zmiany w układzie ścian oraz w instalacjach. Mieszkanie zostało wybudowane przez dewelopera według naszego projektu, co znacznie ograniczyło koszty i pozwoliło przyspieszyć realizację.

Mieszkanie jest jasne, słoneczne, a odczucie przestronności i pełni światła potęgują materiały użyte do wykończenia wnętrz- jasne satynowe gresy na podłogach, jasne barwy ścian, wzorzyste drewno i barwne mozaiki na ścianach, żywe akcenty kolorystyczne. Kolorystyka i podłogi mają przypominać pani domu jej rodzinne strony na południu Europy.
Ściana wygięta w łagodny łuk jak parawan osłania mnóstwo potrzebnych w domu pomieszczeń: toaletę dla gości, garderoby, pralnię i łazienkę gospodarzy, a także przesłania otwartą na salon kuchnię. Łukowa ściana już od wejścia prowadzi wzrok ku przestronnemu salonowi, a dodatkowo oszukuje wzrok- perspektywa zwodzi obserwatora i daje poczucie większej przestrzeni.
Charakterystycznym elementem wystroju są umieszczone w salonie oraz sypialni gospodarzy wielkoformatowe szklane mozaiki ścienne z reprodukcjami obrazów Klimta- starannie oświetlone są największą ozdobą wnętrza.

 

Wróc do Realizacji                                                                                                  Dalej